Designs of Distinction Double Blank Switch Plate Cover
Designs of Distinction Double Blank Switch Plate Cover is unfinished and offered in seven wood types. Alder, Cherry, Hard Maple, Quarter Sawn Red Oak, Red Oak, Walnut, or White Oak.
Specifications
| Brand | Designs of Distinction |
| Finish | Unfinished |
| Height | 5 3/4" |
| Material | Wood |
| Projection | 3/8" |
| Style | Contemporary, Traditional, Transitional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 5 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like